top of page

Deprem Dayanışması

Sağlıklı Toplum Hayatı Derneği, sürdürdüğü faaliyetlerinin yanında yurdumuzda 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve hepimizi derinden etkileyerek önceliklerimizi değiştiren deprem konusunda hızla çalışmaya başlamış ve bu konuyu birinci öncelikli faaliyet konusu olarak belirlemiştir. 

Çalışmalarını mağdurların yeme, içme barınma gibi temel ihtiyaçlarına ve duygu-düşünce-davranış dünyalarına bilinç getirecek manevi varlık ihtiyaçlarına cevap veren iki ana koldan oluşan bir sistem üzerine sürdürmektedir. 

Maddi İhtiyaçlara Verilen Destekler

Deprem bölgesinde irtibat halinde olduğumuz ekiplerimizin belirlediği ihtiyaç listesini karşılamak üzere, 15 günde bir

gıda ve giyim kolileri göndermek. 

Derneğimizle iletişime geçen ihtiyaç sahibi insanlarımızın profil ve mesleki deneyimlerine göre iş olanağı sağlamak.

 

Devletin sağladığı ortak yaşam alanlarından çıkarak kendi özel ev yaşamına geçmek isteyen ve buna hazır olan ailelerimize

konut ve eşya desteği vermek.

Ekonomik yeterliliği zayıf ya da hiç olmayan ihtiyaç sahibi insanlarımıza yeni bir yaşam inşaa edinceye kadar

düzenli nakdi gelir desteği vermek,

çocukların eğitimleri sürecinde ihtiyaç duydukları

maddi kaynakları sağlamak. 

Manevi İhtiyaçlara Verilen Destekler

6 Şubat depreminden etkilenen insanlarımızın, hayatın doğal akışına ve yeni yaşam koşullarına alışmalarını, transfer oldukları bölgeye ve kültüre adaptasyonlarını sağlamak üzere bilinçlendirme çalışmaları yürütmek, seminer ve atölyeler düzenlemek. 

Ağır kayıp travmalarına maruz kalmış olan insanlarımızın duygusal, mental ve somatik onarımlarını gerçekleştirmek ve onları ruhsal olarak güçlendirmek üzere; psikosomatik çalışmalar yürütmek, düşünce dünyalarını yeniden yapılandırmak, manevi anlamda yeniden güven ve bağ ilişkisi kurmalarını sağlamak, doğaya karşı yeni bir bilinç ve barış geliştirmeleri konusunda anlayış kazandırmak. 

 

Derneğimizin faaliyetleri arasında bulunan ve belli aralıklarla düzenlenen "Sevgi Çemberleri"ne onları misafir ederek, deneyimlerin öğretici yüzü ile tanışmalarını sağlamak, kendi deneyimlerinin ağır fakat bir o kadar güçlü olan yüzüne

farkındalık kazandırmak. 

IMG-20211209-WA0016.jpg
bottom of page